Blog

Víte, kdy je vhodné koupit zlato? Co je investiční zlato a proč se vyplatí vytvářet zlaté rezervy? Jak může investice do zlata ochránit před vysokou inflací? Jaké jsou vhodné formy investic nebo úspor? Proč mohou být zlaté mince jistotou a jak správně spořit? Pokud máte zájem o spoření nebo investování do zlata, připravili jsme pro vás řádky, které budou vaším průvodcem.

Zlato

Spoření na rezervu

Jak začít spořit a zajistit si finanční stabilitu? Vytvořit si finanční zázemí je dnes důležitější než kdykoli předtím. Rady odborníků z GOLDIO.cz

Číst víc
Zlato

V čem spočívá jedinečnost mince Vídeňské filharmonie?

Mince Wiener Philharmoniker je jednou z nejznámějších investičních zlatých mincí na světě. Svým originálním designem a vysokou kvalitou ryzosti zlata přitahuje investory, sběratele a milovníky klasické hudby. Ptáte se, proč by se milovníci hudby měli zajímat o zlatou minci? Pozor. Vídeňská filharmonie není jen obyčejná investiční mince. Její design je hluboce spjat s hudební tradicí a kulturou Rakouska. Její předlohou je totiž jeden z nejznámějších symfonických orchestrů na světě.

Číst víc
Zlato

Zlato využívá nervózních trhů a posiluje

Rok 2022 byl na finančních trzích velmi bouřlivý. Nejenže investory strašily nové formy Covidových mutací, výpadky ekonomiky a kolapsy zdravotnických zařízení, ale objevila se i nová rizika, která ovlivňují růst nebo pokles hodnoty investic. Ti, kteří mají ve svém portfoliu také zlato, však takové noční můry nezažívají. Jak vypadají předpovědi pro rok 2023?

Číst víc
Zlato

Co je to inflace?

Inflace je faktor, který výrazně ovlivňuje životní úroveň každého z nás. V poslední době se setkáváme především s pojmem vysoká inflace. Jak se vyrovnat se současnou ekonomickou situací a dopadem vysoké inflace na naše peníze?

Číst víc
Zlato

Zlaté mince jako dárek?

Zlato si zvykáme darovať len při výjimečných událostech nebo keď chceme nosiť ako velmi je pre nás obdarovaná osoba důležitá. Kedy sú zlaté mince vhodné jako dar?

Číst víc
Scroll to Top

Máte záujem o sporenie?

Vyberte si spôsob založenia sporiaceho účtu
Založiť účet online
Vytvorte si sporiaci účet pohodlne online
Nechajte si poradiť od experta
Naši experti vás budú kontaktovať a pomôžu vám so založením účtu

Vyplňte vaše kontaktné údaje

Po odoslaní vyplneného formuláru Vás bude kontaktovať náš špecialista, ktorý s Vami dohodne ďalší postup podľa vašich individuálnych potrieb a možností.
Ďakujeme za záujem
Náš špecialista vás bude čoskoro kontaktovať.

Máte zájem o spoření?

Vyberte si způsob založení spořícího účtu
Založit účet online
Vytvořte si spořící účet pohodlně online
Nechte si poradit od experta
Naši experti vás budou kontaktovat a pomohou vám se založením účtu

Vyplňte vaše kontaktní údaje

Po odeslání vyplněného formuláře Vás bude kontaktovat náš specialista, který s Vámi dohodne další postup dle vašich individuálních potřeb a možností.
Děkujeme za zájem
Náš specialista vás bude brzy kontaktovat.