Zlato - 2000 dolárov za jednu uncu

Zlato v současné době testuje hranici 2000 dolarů za unci.

Zlato v současné době testuje hranici 2 000 USD za unci a nebýt lákavých výnosů amerických dluhopisů, bylo by pravděpodobně mnohem výše. Kde by byla jeho cena, kdyby výnosy amerických dluhopisů nedosahovaly 5 % a svět nebyl zmítán současnými konflikty?

Index S&P klesl o více než 400 bodů

Vysoké výnosy amerických dluhopisů se projevují i při současné korekci na akciových trzích, kde americký index S&P 500 od svého červencového maxima klesl o více než 400 bodů.

A přestože je americký dolar v tuto chvíli velmi silný, ani to nemůže vzít zlatu vítr z plachet. Zatímco před rokem se cena zlata pohybovala pod hranicí 1625 dolarů za unci, dnes atakuje hranici téměř 2000 dolarů.

Americká ekonomika silně roste

Americká ekonomika robustně roste a ve třetím čtvrtletí letošního roku vzrostla o 4,9 %.

Zářijová míra inflace v USA ve výši 3,7 % se pomalu blíží cíli stanovenému Americkou centrální bankou (FED). Ta si je vědoma, že vysoké úrokové sazby mohou v budoucnu přinést zpomalení hospodářského růstu a zvýšení nezaměstnanosti. Až k tomu dojde, bude muset FED přistoupit ke stimulaci ekonomiky.

Přesun investic z dluhopisů do zlata?

Pokud FED začne snižovat úrokové sazby, mohou se výnosy dluhopisů vydat opačným směrem. Pak může začít přesun investic z dluhopisů do jiných nástrojů. Část těchto peněz může skončit v investičním zlatě a postarat se o jeho další růst.

Investice do zlata už není jen pro horních deset tisíc. I po pandemii a válce na Ukrajině se investiční zlato dostává ve větší míře do povědomí běžných lidí a jeho výhody začínají objevovat i drobní investoři z řad Slováků.

Zlato jako trvalá hodnota by mělo tvořit 10-20 % portfolia

Každý z nás si může vytvořit vlastní trvalou hodnotu. Zlato udržuje hodnotu peněz v čase, a to je hlavní důvod, proč ho vlastnit. V době nových technologií se to může zdát neuvěřitelné, ale zlatem můžeme platit po celém světě i dnes. Lidé znají jeho hodnotu a uznávají ji. 

Zlato jako trvalá hodnota by mělo představovat 10-20 % investičního portfolia v závislosti na životní a majetkové situaci klienta. Protože si uchovává hodnotu v čase, mělo by tvořit investici s nejdelším horizontem v portfoliu, a to i 20 nebo 30 let. I proto je důležité dobře zvážit, kterého partnera si pro nákup zlata vyberete.

FRANTIŠEK BURDA

Scroll to Top

Máte záujem o sporenie?

Vyberte si spôsob založenia sporiaceho účtu
Založiť účet online
Vytvorte si sporiaci účet pohodlne online
Nechajte si poradiť od experta
Naši experti vás budú kontaktovať a pomôžu vám so založením účtu

Vyplňte vaše kontaktné údaje

Po odoslaní vyplneného formuláru Vás bude kontaktovať náš špecialista, ktorý s Vami dohodne ďalší postup podľa vašich individuálnych potrieb a možností.
Ďakujeme za záujem
Náš špecialista vás bude čoskoro kontaktovať.

Máte zájem o spoření?

Vyberte si způsob založení spořícího účtu
Založit účet online
Vytvořte si spořící účet pohodlně online
Nechte si poradit od experta
Naši experti vás budou kontaktovat a pomohou vám se založením účtu

Vyplňte vaše kontaktní údaje

Po odeslání vyplněného formuláře Vás bude kontaktovat náš specialista, který s Vámi dohodne další postup dle vašich individuálních potřeb a možností.
Děkujeme za zájem
Náš specialista vás bude brzy kontaktovat.