Jak mi spoření ve zlatě vydělalo peníze v neklidných časech?

Staré přísloví říká, že zlato si v čase udržuje hodnotu peněz. Je tomu skutečně tak? Pojďme se na to společně podívat.

Od července 2018 mám spořicí program ve zlatě. Přesně 12. července 2018 jsem si koupil první gramy zlata za 42,84 eura a zároveň jsem obdržel 6% bonus v každé minci, tedy 1,866 gramu zlata za první investiční platbu. Mám průměrný spořicí program s deseti mincemi a spořím každý týden.

Mohu být spokojen, zlato obhajuje to, co se o něm říká. Gram zlata má nyní mnohem větší hodnotu a prognózy růstu cen tomu požehnávají. Také mi nikdo nemůže vzít mé bonusové gramy, protože jsou předplaceny v každé 1,866gramové minci a dostanu je, jakmile každou minci dospořím.

Jak vypadá můj spořící program v číslech?

Moje první investiční platba činila 803,31 eur. Předplatil jsem si tedy 1,866 gramu na každou minci a k 28. 4. 2020 měly mé gramy výkupní hodnotu 996 EUR.

Do spoření jsem již vložil 3 748 EUR a vlastním celkem asi 80 gramů zlata. V roce 2020 činilo zhodnocení mých gramů více než 13 %, protože výkupní hodnota byla téměř 4 244 EUR.

V době prudkých výkyvů akcií je zhodnocení téměř 500 eur vynikající. Za tak krátkou dobu jsem vydělal dvě mince a v grafu vidíte mou průměrnou nákupní cenu, která činí 46,85 eura za gram.

Vyplatí se spořit do zlata?

Ve zlatě spořím u několika společností a mám také několik jednorázových nákupů. Spořící program u Goldio se rozhodně vyplatí díky několika výhodám oproti konkurenci. Spoření ve zlatě se nepochybně vyplatí díky mnoha výhodám oproti konkurenci. Hlavní výhodou Goldio je, že spoření ve zlatě začíná na 500 Kč měsíčně. Nemusíte se tedy bát, že by spoření nebylo pro vás. Služeb společnosti může využít každý, kdo chce investovat do něčeho smysluplného i v malém. Hodnota vašich peněz se bude neustále zvyšovat a nebude se znehodnocovat vlivem inflace.

Cena zlata s mírnými výkyvy stále roste. Navzdory koruně, válce, inflaci a různým dalším aspektům ovlivňujícím světovou ekonomiku si zlato právem udržuje stabilní místo v investičních portfoliích drobných i velkých investorů. Přispívá k tomu i skutečnost, že jeho cena za posledních 20 let vzrostla o více než 400 %.

Chcete spořit ve zlatě a nevíte, jak začít? Rádi vám odpovíme na všechny vaše otázky.

Původní zdroj článku a výpočty provedl pan František Burda.

Zdroj: https://www.goldenoaktrust.sk/ako-zarobil-moj-sporiaci-program-v-turbulentnych-casoch/ 

Scroll to Top

Máte záujem o sporenie?

Vyberte si spôsob založenia sporiaceho účtu
Založiť účet online
Vytvorte si sporiaci účet pohodlne online
Nechajte si poradiť od experta
Naši experti vás budú kontaktovať a pomôžu vám so založením účtu

Vyplňte vaše kontaktné údaje

Po odoslaní vyplneného formuláru Vás bude kontaktovať náš špecialista, ktorý s Vami dohodne ďalší postup podľa vašich individuálnych potrieb a možností.
Ďakujeme za záujem
Náš špecialista vás bude čoskoro kontaktovať.

Máte zájem o spoření?

Vyberte si způsob založení spořícího účtu
Založit účet online
Vytvořte si spořící účet pohodlně online
Nechte si poradit od experta
Naši experti vás budou kontaktovat a pomohou vám se založením účtu

Vyplňte vaše kontaktní údaje

Po odeslání vyplněného formuláře Vás bude kontaktovat náš specialista, který s Vámi dohodne další postup dle vašich individuálních potřeb a možností.
Děkujeme za zájem
Náš specialista vás bude brzy kontaktovat.